Rejestracja jest zamknięta dla tego wydarzenia
Temat spotkania: Jak zachować się w kryzysie? Refleksje z kryzysów w USA i w Argentynie. O ekonomii (i nie tylko) słów kilka opowie Jan Fijor

 

Na spotkaniu nasz wrześniowy prelegent Jan Fijor (współzałożyciel szkoły ASBIRO) poruszy wiele ekonomicznych zagadnień związanych z kryzysem, który być może już stoi u naszych drzwi. Wszyscy widzimy co aktualnie się dzieje na świecie i mamy swoje przemyślenia. Jan poprzez swoje życiowe doświadczenie jak i książki które wydaję (poprzez Fijorr Publishing) może nam wiele podpowiedzieć. Będzie trochę o nieruchomościach, trochę o złocie i innych inwestycjach, oraz jak poruszać się pomiędzy tymi wszystkimi aktywami i kiedy. Generalnie szkolenie ekonomiczne poparte własnymi praktycznymi doświadczeniami.

 

Prelegent o sobie:

Nazywam się Jan Maria Fijor, przyszedłem na świat w Zakopanem, po szkole powszechnej i liceum wstąpiłem na Uniwersytet Jagielloński, gdzie po pewnych trudach w 1971 roku ukończyłem wydział matematyczno-fizyko-chemiczny, uzyskując magisterium z chemii kwantowej.

W nauce wiele czasu nie zagrzałem,  po kilkuletniej przygodzie z informatyką, porwało mnie dziennikarstwo. W 1985 roku, z powodu braku cytryn  wyjechałem ukradkiem do Stanów Zjednoczonych. Spędziłem w Ameryce (USA i Meksyk) prawie 17 lat. Sprzątałem biura, byłem barmanem, sprzedawałem okna, byłem pośrednikiem w nieruchomościach, agentem ubezpieczeniowym, miałem klub bluesowy, niewielką serowarnię, by na koniec zostałem maklerem w Metlife Financial Services. Pisałem do prasy polonijnej („Kurier chicagowski”) i krajowej („Najwyższy Czas!”), działałem w radio i tv. Wydawany miesięcznik „Kobieta” dał podwaliny pod Fijorr Publishing.

Po 18 latach pobytu na drugiej półkuli wyemigrowałem po raz drugi, tym razem z Ameryki do Polski. Po powrocie wymyśliłem szkołę dla przedsiębiorców, Uczelnia Asbiro, którą założyłem z K. Cebulskim. Od prawie trzech lat prowadzę niniejszy blog finansowy Milion plus (milionerstwo.pl). Moim najmłodszym dzieckiem jest wydawnictwo dla dzieci i młodzieży: Akademia  Młodych Milionerów. Aktualnie mieszkam fifty/fifty w Polsce i w słonecznej Hiszpanii. Możecie mnie posłuchać we środę o 21.00 w radio kontestacja.com.  Na razie tyle!

Lubię podróże i przygody – zwiedziłem do tej pory (23 lutego 2020) – 151 krajów, w tym tak egzotyczne, jak: Surinam, pozostałe Gujany, Fiji, Vanuatu, Madagaskar, Malawi, Bhutan. Rwanda, Burundi, Haiti, Myanmar, a ostatnio fascynująca Arabia Saudyjska. Spisuję te swoje przygody: w 2018 wydałem I tom pt. „Reisefieber”,  wiosną 2020, ukaże się kolejny, wspomniane „Od Tater do Andów”, trzecim tomem ma być „Meksykański poker”  o tym, jak wspólnik ukradł mi hotel na Karaibach  i parę innych nietuzinkowych historyjek. Nie dość, że wszystkie te historie są prawdziwe, to na dodatek przydarzyły się właśnie mnie.

________________
Agenda Spotkania
18:00 - 18:30 rejestracja i rozmowy kuluarowe
18:30 - 20:45 prelekcja i pytania 
20:50 - 21:30 networking 
~21:30 pizza 😉

________________
CZAS: czw. 24.09.2020 godz. (od 18:00 rejestracja + rozmowy) 18:30 -20:30+
MIEJSCE: tradycyjnie „Camera Cafe” - dawne Kino Pokój - ul. Lipowa 14 lok.11, B-k
KOSZT: 15 zł do 60 zł - wymieniane na herbatę - za użyczenie sali

> online: 15 lub 45 zł
- 15 zł - "aktywny członek klubu ASBIRO"* / członek Mieszkanicznika
- LUB 45 zł - pozostali goście

> płatność na miejscu: 30 lub 60 zł
- 30 zł - "aktywny członek klubu ASBIRO"* / członek Mieszkanicznika**
- LUB 60 zł - pozostali goście
Wypełnienie formularza online jest gwarancją miejsca.

*"AKTYWNY CZŁONEK KLUBU ASBIRO" - osoba posiadająca dostęp do pakietu nagrań wykładów ASBIRO 
Dowiedz się więcej: www.asbiro.pl/klub 
Załóż konto: www.asbiro.pl/rejestracja
**"członek Mieszkanicznika" - osoba posiadająca członkostwo i aktualną opłaconą składkę
Dowiedz się więcej: http://mieszkanicznik.org.pl/sprawy-czlonkowskie/
________________
/ Zapis przez wydarzenie "fb" nie jest gwarancją miejsca /

🙂 Zapraszamy ! 🙂
organizator Mieszkanicznik Białystok i współorganizator Klub ASBIRO Białystok

Kiedy
24/09/2020, godz: 18:00 do 23:00
Lokalizacja
Camera Cafe
Lipowa 14/11
Białystok, PD 15-427
Polska
Opłaty - Spotkanie Oddziału Mieszkanicznik Białystok ......
Opłata za wstęp